piątek, 10 lipca 2009

Przegrana w Tampere...

W pierszym meczu w finśkim Tampere Polacy przegrali z reprezentacją Finlandii 1:3.

Nikt nie mówił, że będzie to łatwy pojedynek- w końcu Finowie w ostatnim czasie pokonali niezwyciężonych dotąd Brazylijczyków, wygrywając z nimi 3:2, co było jedną z największych sensacji tegorocznej edycji LŚ. Jednak przegrana ta boli szczególnie, ponieważ w 4 secie mieliśmy wielkie szanse na wygraną i odwrócenie losów tego spotkania. Wygrać się jednak nie udało, a czwarty set przegraliśmy 26:28. Co prawda wygraliśmy drugiego seta do 22, ale nie jest to wystarczająco pocieszające- Polacy przecież walczą o drugie miejsce w swojej grupie, walczą o dziką kartę, a przegrana z rywalami o to miejsce i opuszczenie hali nawet bez jednego punktu na pewno nie pomaga w dojściu do tego celu.  To Finowie są teraz bliżej 2 miejsca. Miejmy jednak nadzieję, że po jutrzejszym meczu losy się odwrócą i to Polacy będą się cieszyć ze zwycięstwa.

Wynik dzisiejszego spotkania: 3:1 ((25:21, 25:17, 22:25, 28:26) wygrywa reprezentacja Finlandii.

Składy obu drużyn:

Polska: Łomacz, Ruciak, Kurek, Możdżonek, Nowakowski, Jarosz, Ignaczak, Woicki, Gromadowski, Bartman, Kłos, Grzyb.

Finlandia: Esko , Kunnari , Shumov, Siltala, Matti Oivanen, Mikko Oivanen, Hyvarinen, Vesanen, Hietanen, Ojansivu.

Początek jutrzejszego spotkania- godz. 17:30.